Technologia a ekonomia - konferencja Naczelnej Organizacji Technicznej

Pod tym hasłem odbyła się w Warszawskim Domu Technika NOT konferencja dla uczczenia 105 lat Niepodległości (28.11.2023). W panelu wystąpili pracownicy Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Mieczysław Morawski oraz dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki.

Wprowadzenie do konferencji ukazujące różne wyzwania cywilizacyjne wygłosiła Ewa Mańkiewicz-Cudny - Prezes FSNT-NOT, a także Prezes Stowarzyszenia Klub Złotego Inżyniera Przeglądu Technicznego.

Następnie głos zabrał Janusz Steinhoff - wiceprezes Rady Ministrów 2000–2001 Minister Gospodarki 1997–2001. W ciekawym, popartym wieloma danymi, ale i własnym doświadczeniem wykładzie pt „Zrównoważony rozwój - transformacja energetyczna” w przedstawił nie tylko krajowe, ale i globalne dylematy jednego z najważniejszych wyzwań jakim jest obecnie energetyka oraz perspektywy jej wytwarzania, zapotrzebowanie i dystrybucja.

Kolejnym punktem konferencji była sesja panelowa „Relacje między możliwościami technologicznymi a ekonomicznymi”, której moderatorem był dr hab. inż. Waldemar Jędrzejczyk, profesor Politechniki Częstochowskiej oraz działacz Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa (TNOiK). W panelu wystąpili: prof. dr hab. Mieczysław Morawski - Politechnika Warszawska, prof. dr hab. Joanna Paliszkiewicz - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, prof. dr hab. Danuta Zawadzka -  Politechnika Koszalińska, dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki - Politechnika Warszawska oraz Katarzyna Walczyk-Matuszyk - Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii.

Link do relacji z konferencji.