Dzień IODy nadchodzi

Wkrótce poznamy pierwsze doświadczenia pełnienia funkcji Inspektora ochrony danych. Zapraszamy na już czwartą konferencję organizowaną przez nasz Wydział i Stowarzyszenie Inspektorów Danych Osobowych.

Zarząd SABI - Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych ustanowił 26 stycznia Dniem IOD-y (wcześniej Dniem ABI). Wspólnie z Wydziałem Zarządzania PW organizowany jest Dzień Inspektora Ochrony Danych (wcześniej znany jako Dzień Administratora Bezpieczeństwa Informacji).

Konferencja nosi nazwę „Pierwsze doświadczenia pełnienia funkcji Inspektora ochrony danych" i odbędzie się 24 stycznia 2019 r. w Małej Auli Gmachu Głównego PW (pl. Politechniki 1) w godz. 9.15 – 16.00.

Tak o dniu IODy opowiadają organizatorzy:

"Ustanowienie otwartego Dnia IOD-y (wcześniej Dnia ABI) umożliwia środowiskowe spotkania i wymianę doświadczeń w wykonywaniu zadań Inspektora Ochrony Danych. Jest to o tyle istotne, że w związku z obowiązującym ogólnym rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie ochrony danych osobowych pojawiły się nowe zakresy zadań dotyczące nadzoru nad bezpieczeństwem danych osobowych oraz nowa funkcja inspektora ochrony danych."

Konferencję otworzy Nasz Dziekan, dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW.

Agenda oraz zapisy dostępne na stronie wydarzenia: {kliknij tutaj}.