Wysoki poziom finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej i Przedsiębiorczości

Wysoki poziom finalistów OKWEiP

fot. ŁP

Innowacyjna metoda handlu dziełami sztuki, rozwiązanie problemu parkowania na warszawskim "Mordorze" czy platforma fitnessu dla wstydliwych - między innymi takie projekty trafiły do finału I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej i Przedsiębiorczości.

Tegoroczna edycja zrodziła się z sukcesu pilotażowej "Ścisłej Czołówki", która w zeszłym roku spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów szkół średnich. W tym roku stawka była dużo większa, gdyż ku aprobacie Senatu PW nagrodą były indeksy Politechniki Warszawskiej. Było o co walczyć, bo w trakcie rekrutacji na bieżący rok akademicki o jedno miejsce na Wydziale Zarządzania walczyło 15 osób. Celem Konkursu było zachęcenie uczniów szkół średnich do poszerzania wiedzy ekonomicznej, rozwijania przedsiębiorczości i podjęcia studiów na menedżerskich na uczelni technicznej. Konkurs sprawdzał wiedzę i umiejętności, i miał charakter otwarty dla uczestników z całej Polski.

Uczestnicy konkursu, którzy z pozytywnym rezultatem rozwiązali test wiedzy, w drugim etapie konkursu przygotowywali projekty na wybrane tematy. Lista zagadnień obejmowała m.in. sposób na odrobienie strat wizerunkowych po kryzysie wizerunkowym marki FMCG stawiającej duży nacisk na Corporate Social Responsibility, oraz na innowacyjne wykorzystanie internetu jako kanału sprzedaży.

Oskar

W trakcie gali finaliści zaprezentowali rezultat swoich prac w obecności jury, Dziekana Wydziału i publiczności. Po burzliwej dyskusji komisji I nagrodę przyznano Oskarowi Bukowskiemu z II Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie za projekt innowacyjnego systemu sprzedaży dzieł sztuki, wspierającego artystów i ułatwiającego koneserom dostęp do informacji nt. danego okazu.

Laureatami zostali:

  • Anna Łukawska z XIV LO im. S. Staszica w Warszawie
  • Artur Nalepko z II LO im. Mieszka I w Szczecinie
  • Izabela Noga z I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
  • Mateusz Piątkowski z IV LO im. T. Kościuszki w Toruniu
  • Jakub Skorupa z I LO im. C.K. Norwida w Bydgoszczy

Wszyscy otrzymali przepustki do studiowania na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej - oczywiście po uzyskaniu świadectwa dojrzałości. Laureaci i ich rodzice nie posiadali się z radości - studia na WZ to unikatowy konglomerat wiedzy technicznej i ekonomicznej, jedyny taki w Polsce.

Kolejna edycja konkursu już na jesieni!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na Facebooku.