Dr Arkadiusz Szymanek przewodniczącym Rady Nadzorczej Funduszu Inwestycyjnego PW

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że 12 marca 2024 r. pracownik Wydziału Zarządzania, dr Arkadiusz Szymanek, został wybrany na stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej Funduszu Inwestycyjnego Politechniki Warszawskiej. Ta prestiżowa funkcja jest wyrazem uznanie dla jego profesjonalizmu, jak również dowodem na zaufanie jakim go obdarza kierownictwo uczelni i eksperci współtworzący fundusz.

Dr Arkadiusz Szymanek jest pracownikiem Zakładu Finansów. Naukowo zajmuje się rynkiem kapitałowym oraz zarządzaniem finansami.  W przeszłości pracował w bankach, na GPW, a także był członkiem zarządu Polskiej Agencji Prasowej ds. finansów.  Obecnie jest członkiem zarządu w spółce GPW Benchmark ds IT. 

 

 Fundusz Warsaw University of Technology Investment Factory (WUT IF) jest pierwszym w Polsce funduszem venture capital założonym przez uczelnię publiczną – Politechnikę Warszawską przy współudziale doświadczonego zespołu ekspertów.  Celem funduszu jest inwestowanie w spółki z sektora deep-tech tworzone przez zespoły wywodzące się z Politechniki Warszawskiej oraz innych polskich uczelni.

Przedsięwzięcie wyróżnia dostęp do ponad 200 ekspertów technologicznych, światowej klasy zespołów badawczych oraz unikalnego sprzętu laboratoryjnego.

Uroczysta inauguracja działalności funduszu odbyła się 31 stycznia na Politechnice Warszawskiej.

Link do relacji z uroczystości: https://www.pw.edu.pl/aktualnosci/powstal-fundusz-venture-capital-warsaw-university-technology-investment-factory