Druga edycja Festiwalu Młodych Inżynierów

Pięć Wydziałów Politechniki Warszawskiej znowu łączy siły, żeby młodszym i starszym pokazać różnorodność inżynierskiego świata i zaprosić do wspólnego odkrywania jego możliwości. Zapraszamy 16 września 2023 roku w godz. 10.00–15.00 do Auli Gmachu Fizyki PW (ul. Koszykowa 75). Wstęp wolny.

Doświadczeni inżynierowie z Wydziałów FizykiInżynierii MateriałowejMechanicznego TechnologicznegoMechatroniki oraz Zarządzania pokażą tym, którzy przygodę na Politechnice mają dopiero w planach, co takiego dzieje się we współczesnej nauce, jak wykorzystuje się wiedzę zdobywaną na studiach i jak kreatywnie zrobić użytek z umiejętności technicznych.

W programie między innymi:

• gry materiałowe (drewno, metal, złoto i ceramika),
  • tajniki kolei magnetycznej,
  • druk 3D,
  • fotoniczny labirynt,
  • symulacje komputerowe z wykorzystaniem narzędzia Tecnomatix Plant SImulation,
  • chińskie łamigłówki i szachy,
  • wyścigi Lego Boost,
  • zabawa barwami po inżyniersku,
  • materiał niczym tkanka, czyli o biomateriałach słów kilka.

Na uczestników będą czekały specjalne karty sprawności inżynierskich, które będzie można podstemplować po ukończeniu wyzwań przygotowanych przez organizatorów. Zdobywcy wszystkich pieczęci mogą liczyć na małe upominki.

Festiwal Młodych Inżynierów odbywa się w ramach 27. Festiwalu Nauki w Warszawie (wszystkie politechniczne atrakcje prezentujemy pod tym linkiem).