Inauguracja obchodów 100-lecia nauk o zarządzaniu w Politechnice Warszawskiej

W dniu 20 grudnia 2022 roku w auli 301 odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej inaugurujące rok obchodów 100-lecia nauk o zarządzaniu w Politechnice Warszawskiej. 

Może wydawać się to nieprawdopodobnym, ale w 1922 roku profesor Karol Adamiecki stworzył i objął kierownictwo Katedry Zasad Organizacji Pracy i Przedsiębiorstw Przemysłowych na Wydziale Mechanicznym. Była to pierwsza jednostka organizacyjna w Polsce, w której prowadzone badania i dydaktyka skoncentrowały się na aspektach wspomagania zarządzania w przedsiębiorstwach.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście:

z Politechniki Warszawskiej – prorektor ds. Nauki profesor Mariusz Malinowski, przewodniczący Rady Uczelni PW Pan Krzysztof Pietraszkiewicz, dziekani wydziałów PW: profesor Tomasz Chmielewski (Wydział Mechaniczny Technologiczny), profesor Anna Zalcewicz (Wydziału Administracji i Nauk Społecznych), profesor Anna Boczkowska (Wydziału Inżynierii Materiałowej), profesor Michał Hać (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych), doktor Jarosław Poznański (Wydział Transportu), Dyrektor Szkoły Doktorskiej PW profesor Paweł Pyrzanowski, Dyrektor Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Pan Mariusz Wielec, kierownictwo Instytutu Organizacji Systemów Produkcyjnych profesor Ilona Jacyna-Gołda oraz doktor Bartłomiej Gładysz

naukowcy spoza Politechniki Warszawskiej, tj. Panowie profesorowie: Stanisław Brzeziński (członek Zarządu TNOiK oraz redaktor naczelny „Przeglądu Organizacji”), Stanisław Marciniak (Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych, wieloletni pracownik Politechniki Warszawskiej), Michał Trocki (Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie, wieloletni pracownik Politechniki Warszawskiej),

przedstawiciele praktyki gospodarczej: doktor Janusz Marszalec (Centrum Edisona sp. z o.o., członek Rady konsultacyjnej WZ PW), Dominik Głodziński (VBH Polska Sp. z o.o., członek Rady konsultacyjnej WZ PW), Monika Ferreira (In Good Strategy), Katarzyna Chodyła-Gromek  (Kancelarii Gromek i Partnerzy), Marek Rogala (PASCAL Franchise), Adam Kubisiak  (Żabka Polska)

 

Podczas uroczystości (link do programu) zostały wygłoszone dwie prezentacje:

  • Rozwój nauk o zarządzaniu w Uczelni na przestrzeni ostatnich 100 lat, w której przypomniano początki i rozwój naukowego zarządzania w Politechnice Warszawskiej (link do prezentacji)
  • Zamierzenia strategiczne dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości w Politechnice Warszawskiej oraz Wydziału Zarządzania, w której wskazano dzisiejsze miejsce nauk o zarządzaniu w uczelniach technicznych oraz przedstawiono cele strategiczne dyscypliny i Wydziału (link do prezentacji).

Zapraszamy Państwa do fotorelacji z wydarzenia (link).