Z życia braci studenckiej WRS WZ

Kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy nową kadencję Wydziałowej Rady Samorządu, a wraz z nią wybraliśmy naszą przewodniczącą, Natalię Sobol i Delegatów do Komisji Programowych. Jednak nasza Rada Samorządu to nie tylko członkowie, ale także sympatycy, z którymi tworzymy niemalże 50 – osobowy zespół!

Tak liczne grono stwarza ogromny potencjał do rozwoju. W lutym wybraliśmy się na szkolenie wyjazdowe, podczas którego pozyskiwaliśmy umiejętności zarówno miękkie, jak i twarde. Poszerzyliśmy wiedzę z zakresu komunikacji, teambuildingu, zarządzania projektem czy radzenia sobie z konfliktami. To, co szczególnie zapadło nam w pamięci, to niepowtarzalny motyw szkolenia – bajki – który nadał wyjazdowi niezwykły wyraz, pozwolił nam obudzić wyobraźnię i świetnie się bawić w strojach ulubionych bohaterów z dzieciństwa.

Przede wszystkim wyjątkowo się zintegrowaliśmy i naładowaliśmy baterie na nową kadencję!

Dzięki temu mamy dużo zapału do działania i organizacji wielu projektów. Chętnie współpracujemy z WRSami pozostałych wydziałów Politechniki. Zeszły rok zakończyliśmy organizując wyjście na kręgle do MK Bowling dla studentów wspólnie z sześcioma zaprzyjaźnionymi Wydziałami. Rozgrywki zakończyliśmy finałem z nagrodami.

Odbyło się także nasze cykliczne wydarzenie - SiMRowa WZka, do której przyłączył się WRS Wydziału Mechanicznego Technologicznego (w roku 2021 dotychczasowy Wydział Inżynierii Produkcji powrócił do tej historycznej nazwy). Jak na grudzień przystało, towarzyszył nam magiczny klimat Świąt. Co więcej, naprawdę mogliśmy się poczuć niczym elfy św. Mikołaja - podczas imprezy w Klubie Remont miała miejsce loteria charytatywna, którą zorganizowaliśmy we współpracy z naszymi licznymi partnerami. Zgromadzony dochód przekazaliśmy na rehabilitację Kingi dotkniętej dziecięcym porażeniem mózgowym.

Na wiosnę wrócił też flagowy projekt Komisji Sportu i Turystyki – Nocna Ślizgawka. Podczas dwóch nocy w tygodniu COS Torwar należy tylko do studentów – zarówno początkujących w jeździe na łyżwach, jak i wieloletnich mistrzów jazdy na lodzie. Z naszego WRSu na każdą ze Ślizgawek przychodzi liczna reprezentacja.

W tym momencie przygotowujemy się do kilku tanecznych projektów. 31 marca odbędzie się Balet Południa, czyli wiosenna impreza w Klubie Stodoła z motywem przewodnim tańców lat 90’. Przygotowujemy ją w wyjątkowo szerokim gronie wydziałów Kampusu Południowego. Już nie możemy się doczekać tego wydarzenia!

Jednak nie samymi imprezami klubowymi zaskakujemy naszych studentów – w kwietniu ubierzemy się w eleganckie długie suknie i klasyczne smokingi, ponieważ zbliża się Centralny Bal Połowinkowy – wydarzenie organizowane przez kilka wydziałów w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Czym jednak byłoby nasze wydarzenie bez charakterystycznego klimatu? Motywem przewodnim Balu będą lata 20’. Cofniemy się o 100 lat, by w czarujących kreacjach poczuć się niczym aktorzy z „Wielkiego Gatsby’ego”. Na sali będzie czekać wiele atrakcji, już niedługo uchylimy rąbka tajemnicy!

Tak wiele cudownych wydarzeń nie odbyłoby się bez profesjonalnie prowadzonej współpracy zewnętrznej – dzięki naszym grupom roboczym ds. sponsoringu pozyskujemy licznych i cenionych partnerów, którzy wspierają nasze inicjatywy.

Prężnie działamy także w Internecie i rozwijamy nasze social media. Każdemu projektowi towarzyszy świetnie zorganizowana promocja – nasze posty i wydarzenia na Facebooku przyciągają setki odbiorców. Niedawno reaktywowaliśmy konto na Instagramie, gdzie dokumentujemy przeżycia studentów Wydziału Zarządzania oraz nasze działania. Z kolei jako jeden z nielicznych Wydziałów prowadzimy profil na Linkedinie, gdzie można poznać nas od profesjonalnej, biznesowej strony.

Obszary naszych zainteresowań i działań są niezwykle liczne, każdy student jest w stanie znaleźć w WRSie coś dla siebie. To, co spaja nasz zespół i stanowi charakterystyczną cechę WRS WZ, to wyjątkowa integracja i wręcz rodzinna atmosfera. Motywuje nas to do samorozwoju i tak przeróżnych inicjatyw. Mamy nadzieję, że ten rok będzie niezwykle obiecujący, póki co zaczyna się znakomicie!

Drodzy Absolwenci, nasi poprzednicy we wciąż tych samych murach, a jak to bywało za Waszych czasów? Czekamy na wspomnienia.